AIHE: Tampere-suunnistuksen Viitapohjan organisaatio
5 vuotta 3 kuukautta sitten #5133
  • jukka.syrjanen
  • jukka.syrjanen hahmo
Terve!

Tässä tämänhetkinen organisaatiokaavio ja henkilöt molempina päivinä. Tarkista oma sijoituksesi. Ilmoittakaa jos nimiä puuttuu tai on väärissä lokeroissa.

Tampere-suunistus 2015
Syrjänen Jukka kilpailunjohtaja 1:ok 2:ok
Laurikkala Mikko tiedottaja 1:ok 2:ok
Karppanen Jouko valvoja 1:ok 2:ok

Kilpailukeskus
Saarinen Teuvo päävastuuhenkilö 1:ok 2:ok

Ensiapu
Peltonen Jari vastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Peltonen Jaana toimitsija 1:ok 2:ok
Varjola Johanna toimitsija 1:ei 2:ok

Kilpailukeskusryhmä
Pitkänen Vesa vastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Koski Olli toimitsija 1:ok 2:ok
Simola Jouni toimitsija 1:ok 2:ok
Syrjälä Veli toimitsija 1:ok 2:ok
Uusitalo Ari toimitsija 1:ok 2:ok

Kilpailutoimisto
Jantunen Pekka vastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Annila Heli toimitsija 1:ei 2:ok
Pajarre Markus toimitsija 1:ok 2:ok

Kilpailutoimisto/Kuntosuunnistajien kirjaaminen
Ojala Jari toimitsija 1:ok 2:ok

Liikenteenohjaus
Simola Jouni vastuuhenkilö 1:ok 2:ok

Liikenteenohjaus/Liikenteen katkaisu
Alajoutsi Jukka toimitsija 1:ok 2:ei
Lammi Ismo toimitsija 1:ok 2:ok
Puurtinen Reino toimitsija 1:ok 2:ok
Pöntinen Henri toimitsija 1:ei 2:ok

Liikenteenohjaus/Paikoituksen ohjaus
Alajoutsi Jukka toimitsija 1:ok 2:ei
Asp Marko toimitsija 1:ok 2:ok
Pohja Veli toimitsija 1:ok 2:ok
Puurtinen Reino toimitsija 1:ok 2:ok
Pöntinen Henri toimitsija 1:ei 2:ok
Siivonen Jere toimitsija 1:ok 2:ok

Muksula ja toimintarata
Korpiharju Taina vastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Ahvenjärvi Pia toimitsija 1:ok 2:ei
Asp Alisa toimitsija 1:ok 2:ok
Korpi Minna toimitsija 1:ok 2:ok
Kortteinen Sanna toimitsija 1:ok 2:ok
Kuusisto Idaliina toimitsija 1:ok 2:ok
Laitinen Vertti toimitsija 1:ok 2:ok
Schüle Katja toimitsija 1:ei 2:ok
Simola Erja toimitsija 1:ok 2:ok
Suojanen Sari toimitsija 1:ok 2:ok

Ravintola
Puumala Tarja ravintolapäällikkö 1:ok 2:ok
Koski Marja päävastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Koski Matti kuljetuspäällikkö 1:ok 2:ok
Céder Satu toimitsija 1:ok 2:ok
Härkönen Pirkko toimitsija 1:ok 2:ok
Joutsela Sonja toimitsija 1:ok 2:ok
Kaaja Elli toimitsija 1:ok 2:ok
Majlund Leena toimitsija 1:ok 2:ok
Majlund Veikko toimitsija 1:ok 2:ok
Pohja Valpuri toimitsija 1:ok 2:ok
Riekki Jaana toimitsija 1:ok 2:ok
Salonen Eeva-Liisa toimitsija 1:ok 2:ok

Kuulutus
Vainio Markku T. vastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Kuusinen Jukka toimitsija 1:ok 2:ok
Mamia Tero toimitsija 1:ok 2:ok
Pajarre Eero toimitsija 1:ok 2:ok

Lähtöpaikat
Siitonen Markus päävastuuhenkilö 1:ok 2:ok

Lähtö 1 (aikuiset)
Nikkilä Arto vastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Jyrkkäranta Jyri toimitsija 1:ok 2:ok
Ketola Juha toimitsija 1:ei 2:ok
Ketola Mika toimitsija 1:ok 2:ok
Konttila Minna toimitsija 1:ok 2:ok
Lalli Marjo toimitsija 1:ok 2:ei
Saue Elo toimitsija 1:ok 2:ok

Lähtö 2 (lapset)
Kerola Jaana vastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Ala-Kapee Pekka toimitsija 1:ok 2:ok
Annila Mikko toimitsija 1:ei 2:ok
Aronen-Ketola Marika toimitsija 1:ei 2:ok
Huttunen Maiju toimitsija 1:ok 2:ok
Konttila Janne toimitsija 1:ok 2:ok
Kujansuu Joni toimitsija 1:ok 2:ok
Mattila Mikael toimitsija 1:ok 2:auki
Suojanen Sami toimitsija 1:ok 2:ei
Yliaho Marko toimitsija 1:ok 2:ok

Maali ja tulokset
Suojanen Jukka tulospalvelun päällikkö 1:ok 2:ok

Ilmoittautumiset ja lähtöajat
Ojala Jari päävastuuhenkilö ok

Itkumuuri
Villikka Juha toimitsija 1:ok 2:ok

Tulokset ja tulostaulu

Tuloslaskenta
Ala-Mäyry Pekka toimitsija 1:ok 2:ok
Ala-Mäyry Pirjo toimitsija 1:ok 2:ok
Kuusisto Seppo toimitsija 1:ok 2:ok
Laitinen Justus toimitsija 1:ok 2:ok
Niittynen Marjo toimitsija 1:ok 2:ok

Palkintojen hankinta
Kuusisto Kati päävastuuhenkilö ok
Wilen Anja päävastuuhenkilö ok

Palkintojen jako
Kuusisto Kati päävastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Wilen Anja päävastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Ketola Heli toimitsija 1:ei 2:ok

Rataryhmä
Vainio Mikko pääratamestari 1:ok 2:ok
Niemelä Ville lasten ratamestari 1:ok 2:ok
Simola Jouni toimitsija 1:ok 2:ok

Juomarasti
Ketola Heli toimitsija 1:ok
Skog Jouko toimitsija 1:ok

Rastien poishaku
Toivanen Jukka vastuuhenkilö 1:ok 2:ok
Numminen Raili toimitsija 1:ok 2:ok
Toivanen Petteri toimitsija 1:ok 2:ok
Toivanen Vivian toimitsija 1:ok 2:ok

Tarkistusjuoksut
Laitinen Justus toimitsija 1:ok 2:ok
Niittynen Marjo toimitsija 1:ok 2:ok
Nikkilä Arto toimitsija 1:ok 2:ok
Saue Elo toimitsija 1:ok 2:ok

Henkilöiden sijoitukset kilpailupäivinä

Ahvenjärvi Pia: päivä1=Muksula ja toimintarata
Ala-Kapee Pekka: päivä1=Lähtö 2 (lapset) päivä2=Lähtö 2 (lapset)
Ala-Mäyry Pekka: päivä1=Tuloslaskenta päivä2=Tuloslaskenta
Ala-Mäyry Pirjo: päivä1=Tuloslaskenta päivä2=Tuloslaskenta
Alajoutsi Jukka : päivä1=Liikenteen katkaisu/Paikoituksen ohjaus ***
Annila Heli: päivä2=Kilpailutoimisto
Annila Mikko: päivä2=Lähtö 2 (lapset)
Aronen-Ketola Marika: päivä2=Lähtö 2 (lapset)
Asp Alisa: päivä1=Muksula ja toimintarata päivä2=Muksula ja toimintarata
Asp Marko: päivä1=Paikoituksen ohjaus päivä2=Paikoituksen ohjaus
Céder Satu: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Huttunen Maiju: päivä1=Lähtö 2 (lapset) päivä2=Lähtö 2 (lapset)
Härkönen Pirkko: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Jantunen Pekka: päivä1=Kilpailutoimisto päivä2=Kilpailutoimisto
Joutsela Sonja: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Jyrkkäranta Jyri: päivä1=Lähtö 1 (aikuiset) päivä2=Lähtö 1 (aikuiset)
Kaaja Elli: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Karppanen Jouko: päivä1=Tampere-suunistus 2015 päivä2=Tampere-suunistus 2015
Kerola Jaana: päivä1=Lähtö 2 (lapset) päivä2=Lähtö 2 (lapset)
Ketola Heli: päivä1=Juomarasti päivä2=Palkintojen jako
Ketola Juha: päivä2=Lähtö 1 (aikuiset)
Ketola Mika: päivä1=Lähtö 1 (aikuiset) päivä2=Lähtö 1 (aikuiset)
Konttila Janne: päivä1=Lähtö 2 (lapset) päivä2=Lähtö 2 (lapset)
Konttila Minna: päivä1=Lähtö 1 (aikuiset) päivä2=Lähtö 1 (aikuiset)
Korpi Minna: päivä1=Muksula ja toimintarata päivä2=Muksula ja toimintarata
Korpiharju Taina: päivä1=Muksula ja toimintarata päivä2=Muksula ja toimintarata
Kortteinen Sanna: päivä1=Muksula ja toimintarata päivä2=Muksula ja toimintarata
Koski Marja: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Koski Matti: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Koski Olli: päivä1=Kilpailukeskusryhmä päivä2=Kilpailukeskusryhmä
Kujansuu Joni: päivä1=Lähtö 2 (lapset) päivä2=Lähtö 2 (lapset)
Kuusinen Jukka: päivä1=Kuulutus päivä2=Kuulutus
Kuusisto Idaliina: päivä1=Muksula ja toimintarata päivä2=Muksula ja toimintarata
Kuusisto Kati: päivä1=Palkintojen jako päivä2=Palkintojen jako
Kuusisto Seppo: päivä1=Tuloslaskenta päivä2=Tuloslaskenta
Laitinen Justus: päivä1=Tuloslaskenta/Tarkistusjuoksut päivä2=Tuloslaskenta/Tarkistusjuoksut ***
Laitinen Vertti: päivä1=Muksula ja toimintarata päivä2=Muksula ja toimintarata
Lalli Marjo: päivä1=Lähtö 1 (aikuiset)
Lammi Ismo: päivä1=Liikenteen katkaisu päivä2=Liikenteen katkaisu
Laurikkala Mikko: päivä1=Tampere-suunistus 2015 päivä2=Tampere-suunistus 2015
Majlund Leena: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Majlund Veikko: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Mamia Tero: päivä1=Kuulutus päivä2=Kuulutus
Mattila Mikael: päivä1=Lähtö 2 (lapset)
Niemelä Ville: päivä1=Rataryhmä päivä2=Rataryhmä
Niittynen Marjo: päivä1=Tuloslaskenta/Tarkistusjuoksut päivä2=Tuloslaskenta/Tarkistusjuoksut ***
Nikkilä Arto: päivä1=Lähtö 1 (aikuiset)/Tarkistusjuoksut päivä2=Lähtö 1 (aikuiset)/Tarkistusjuoksut ***
Numminen Raili: päivä1=Rastien poishaku päivä2=Rastien poishaku
Ojala Jari: päivä1=Kuntosuunnistajien kirjaaminen päivä2=Kuntosuunnistajien kirjaaminen
Pajarre Eero: päivä1=Kuulutus päivä2=Kuulutus
Pajarre Markus: päivä1=Kilpailutoimisto päivä2=Kilpailutoimisto
Peltonen Jaana: päivä1=Ensiapu päivä2=Ensiapu
Peltonen Jari: päivä1=Ensiapu päivä2=Ensiapu
Pitkänen Vesa: päivä1=Kilpailukeskusryhmä päivä2=Kilpailukeskusryhmä
Pohja Valpuri: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Pohja Veli: päivä1=Paikoituksen ohjaus päivä2=Paikoituksen ohjaus
Puumala Tarja: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Puurtinen Reino: päivä1=Liikenteen katkaisu/Paikoituksen ohjaus päivä2=Liikenteen katkaisu/Paikoituksen ohjaus ***
Pöntinen Henri: päivä2=Liikenteen katkaisu/Paikoituksen ohjaus ***
Riekki Jaana: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Saarinen Teuvo: päivä1=Kilpailukeskus päivä2=Kilpailukeskus
Salonen Eeva-Liisa: päivä1=Ravintola päivä2=Ravintola
Saue Elo: päivä1=Lähtö 1 (aikuiset)/Tarkistusjuoksut päivä2=Lähtö 1 (aikuiset)/Tarkistusjuoksut ***
Schüle Katja: päivä2=Muksula ja toimintarata
Siitonen Markus: päivä1=Lähtöpaikat päivä2=Lähtöpaikat
Siivonen Jere: päivä1=Paikoituksen ohjaus päivä2=Paikoituksen ohjaus
Simola Erja: päivä1=Muksula ja toimintarata päivä2=Muksula ja toimintarata
Simola Jouni: päivä1=Kilpailukeskusryhmä/Liikenteenohjaus/Rataryhmä päivä2=Kilpailukeskusryhmä/Liikenteenohjaus/Rataryhmä ***
Skog Jouko: päivä1=Juomarasti
Suojanen Jukka: päivä1=Maali ja tulokset päivä2=Maali ja tulokset
Suojanen Sami: päivä1=Lähtö 2 (lapset)
Suojanen Sari: päivä1=Muksula ja toimintarata päivä2=Muksula ja toimintarata
Syrjälä Veli: päivä1=Kilpailukeskusryhmä päivä2=Kilpailukeskusryhmä
Syrjänen Jukka: päivä1=Tampere-suunistus 2015 päivä2=Tampere-suunistus 2015
Toivanen Jukka: päivä1=Rastien poishaku päivä2=Rastien poishaku
Toivanen Petteri: päivä1=Rastien poishaku päivä2=Rastien poishaku
Toivanen Vivian: päivä1=Rastien poishaku päivä2=Rastien poishaku
Uusitalo Ari: päivä1=Kilpailukeskusryhmä päivä2=Kilpailukeskusryhmä
Vainio Markku T.: päivä1=Kuulutus päivä2=Kuulutus
Vainio Mikko: päivä1=Rataryhmä päivä2=Rataryhmä
Varjola Johanna: päivä2=Ensiapu
Villikka Juha: päivä1=Itkumuuri päivä2=Itkumuuri
Wilen Anja: päivä1=Palkintojen jako päivä2=Palkintojen jako
Yliaho Marko: päivä1=Lähtö 2 (lapset) päivä2=Lähtö 2 (lapset)

Terv. Jukka Syrjänen
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.