Hämeen cup 2008

Suunnistuskoulu tiedottaa

HC 5 parasta kisaa 9:stä.

Sarjat: 10RR, 12, 13, 14

Pisteet: Voittaja saa 10 pistettä, toinen 9, kolmas 8 jne. Pisteiden laskijana Mikko Laurikkala, Koovee.

  1. 10.5. Epilä Esa kansallinen
  2. 18.5. Särkänniemi-suunnistus, Koovee
  3. 25.5. Helarastit, Tampereen Yritys
  4. 7.6. Oriveden Ponnistus
  5. 8.6. Kyrös-Rasti
  6. 12.6. Lounais-Hämeen Rasti, Forssa Games
  7. 10.8. HOK, Rasti-Nokia
  8. 16.8. AM-Pitkä, Virtain-Ruoveden Suunnistajat
  9. 24.8. VS-suunnistus, Valkeakosken Haka

H14

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Yht
Kristian Kannus KangSK 10 9 10 9 10 10 10 10 50
Henri Annila KooVee 2 10 8 8 9 7 7 9 44
Teemu Ternola HlS 7 7 10 4 9 9 8 43
Elias Kuukka TP 8 9 8 10 7 42
Jussi-Elmeri Halme TP 9 9 8 8 34
Joona Suontausta KooVee 6 7 6 8 2 5 3 32
Atte Mäkelä HlS 5 4 7 2 4 7 4 27
Tuomas Taubert KooVee 4 5 5 5 2 2 5 24
Sami Välimaa TP 1 4 4 3 3 3 4 2 18
Väinö Lintula TP 3 5 5 1 1 15
Henrik Villanen HlS 8 6 14
Samuli Suoranta TP 6 6 12
Eemeli Laine VaHa 6 6 12
Ville Penttilä HauSi 6 5 11
Iikka Lankinen HlS 7 3 10
Ari Meriläinen HlS 6 6
Markus Nuuttila KangSK 3 3
Joona Ahonen KooVee 2 2
Ville Jääheimo KooVee 1 1

H13

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Yht
Aleksi Niemi TP 10 10 10 9 10 10 10 50
Ville Heikkilä HauSi 9 8 10 10 9 9 9 47
Lasse-Pekka Lahti KangSK 9 10 9 9 7 6 8 5 45
Eero Hämäläinen KangSK 8 8 7 7 9 1 7 7 39
Antti Kemppi KangSK 8 8 3 6 8 33
Tapani Vuorenpää TP 7 3 8 6 5 4 7 33
Antti Kallio TP 6 6 8 5 25
Markus Arvola KooVee 7 5 7 3 22
Mika Kujansuu IkNV 4 3 1 7 4 19
Valtteri Halonen VaHa 5 4 5 1 2 17
Arttu Ruusiala TP 5 4 2 4 15
Miika Leinonen KooVee 6 6
Vili-Iivari Heikkilä TY 6 6
Joni Halme LHR 6 6
Markus Hiiri HauSi 1 5 6
Juho Arvola OrPo 4 4
Oskari Oksman TP 2 2 4
Eero Leonsaari KangSK 3 3
Mikko Siren TP 2 2
Iko Leppälampi KangSK 1 1

H12

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Yht
Anton Kuukka TP 10 9 3 10 10 10 7 9 49
Eevert Toivonen KangSK 9 8 7 9 4 7 5 10 43
Justus Laitinen KooVee 8 7 9 7 8 10 42
Jere Kommio HlT 7 8 9 10 2 5 6 8 42
Jaakko Skog KooVee 1 7 7 8 6 9 9 9 6 42
Jussi Harju TP 10 10 3 6 3 32
Jalmari Männistö RaN 4 4 5 4 5 2 22
Jouni Kleemola HauSi 6 5 9 20
Taneli Laine VaHa 5 3 2 5 15
Aatu Luomajärvi IkNV 4 8 1 13
Eero Jalli LHR 7 6 13
Oula Järvensivu OrPo 6 1 4 11
Lassi Hiiri HauSi 8 8
Akseli Käppi KooVee 2 6 8
Severi Valkamo KooVee 3 5 8
Eero Penttilä HauSi 7 7
Tuomas Sainio KangSK 1 2 1 3 7
Antti Leonsaari KangSK 2 4 6
Juuso Pajusaari KooVee 1 4 1 6
Leevi Pohja KooVee 3 3 6
Tuomas Kaunisto TP 5 5
Rasmus Niinimäki KyRa 2 3 5
Jimi Viita-Aho OrPo 4 4
Panu Ternola HlS 2 2

H10RR

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Yht
Niko Kommio HlT 10 8 10 9 10 10 10 9 10 50
Erik Ahola KangSK 8 10 9 8 3 9 8 9 45
Konsta Puranen KooVee 9 8 10 1 9 8 7 44
Teemu Eerola TP 4 4 6 10 8 32
Kiri Huhtanen KooVee 1 2 7 8 7 25
Juuso Järviö HlS 6 4 7 1 7 25
Antti Paasi TP 3 9 3 3 18
Jaakko Kleemola HauSi 5 5 8 18
Atte Reunanen TP 3 3 5 3 1 4 18
Eemi Konttila KooVee 7 5 5 17
Eero Nisula KyRa 7 9 16
Taavi Mustajoki TP 7 3 6 16
Atte Mattila KyRa 6 5 2 2 15
Konsta Pitkänen TP 6 5 11
Jani Nurminen VaHa 1 2 6 9
Otso Westerlund KooVee 4 5 9
Mikko Ahola KangSK 4 2 2 8
Matias Rokka LHR 7 7
Lauri Ketola KooVee 1 6 7
Mikko Kemppi KangSK 4 2 1 7
Atso Ikäheimo TP 6 6
Severi Laine VaHa 6 6
Eetu Pohja KooVee 5 5
Topias Taubert KooVee 4 4
Arttu Malmlund KooVee 4 4
Lasse Viilo TP 3 3
Eelis Pikkarainen IkNV 2 2
Konsta Oksman TP 2 2
Julius Hirvonen EE 1 1
Aaro Julkunen LHR 1 1

D14

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Yht
Henna Skog KooVee 10 10 10 10 10 10 10 10 50
Alma Toivonen KangSK 8 9 4 7 9 9 9 44
Laura Laakkonen TP 10 8 7 9 1 7 41
Anna-Liisa Rajalampi KangSK 9 7 6 9 9 2 7 41
Iina Santamäki KangSK 6 8 8 6 6 6 8 36
Julia Järvinen KangSK 6 3 8 6 4 7 5 3 32
Sanni Kymäläinen TP 4 8 8 8 28
Pinja Toivanen RaN 3 2 2 6 3 5 5 1 6 25
Aino-Maria Mänki LHR 5 5 5 7 2 24
Essi Jalanto KangSK 4 5 7 4 4 24
Anna-Elina Pekonen HauSi 4 9 13
Minttu Toivanen RaN 1 3 5 4 13
Paula Nummenpää LHR 7 1 1 2 11
Iina Niittynen KooVee 2 1 3 3 9
Ella Turunen IkNV 3 5 8
Laura Vieruaho KyRa 4 4
Anni Kopra HlT 3 3
Lotta Tuominen TP 2 2

D13

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Yht
Maria Kontoniemi TP 10 8 10 8 10 8 9 5 47
Ruut Kanko KooVee 7 9 7 7 8 9 7 2 10 43
Eeva Linnainmaa KyRa 1 9 9 10 2 10 40
Eliisa Alatalo TP 9 7 8 10 6 40
Tanja Moser TP 8 6 4 6 10 9 39
Pia Luomajärvi IkNV 2 2 7 8 9 28
Elli Nisula KyRa 5 4 3 6 8 3 26
Kati Aalto RaN 6 5 6 7 24
Amanda Uusitalo KooVee 5 6 1 4 7 23
Anna Kotkajuuri KangSK 3 5 5 8 21
Hanna Hakomäki TP 2 5 4 1 6 18
Noora Hirvonen KangSK 4 9 13
Sara-Leena Kamppuri TP 10 10
Satu Syrjänen KyRa 4 4
Annika Raukko Eräp 3 3
Petra Huttunen KooVee 3 3
Anna Martta Laurio Eräp 1 1
Tilda Kouhia KangSK 1 1

D12

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Yht
Meikku Rinta-Jouppi TP 10 10 10 10 10 10 10 10 10 50
Iiris Taubert KooVee 5 6 9 8 3 3 9 6 38
Anna-Reetta Reunanen TP 6 9 7 6 7 6 8 37
Salla Saarijärvi TP 8 9 7 6 30
Emmi Santamäki KangSK 8 2 7 9 26
Sanni Alatalo TP 3 6 1 8 8 26
Marianne Pinola RaN 7 1 2 9 6 25
Moona Lehtola KangSK 8 9 2 19
Johanna Paasi TP 9 2 2 5 1 19
Siiri Hämäläinen KangSK 6 4 2 3 15
Netta Rajamäki KangSK 1 1 4 4 5 15
Jessika Rolig HlT 3 1 9 13
Sanni Suoranta TP 8 5 13
Tiina Tähtinen RaN 7 5 1 13
Emma Nisula KyRa 8 4 12
Jonna Järvinen KangSK 2 7 9
Minttu Paunu TP 7 7
Sera Remes IkNV 7 7
Maiju Oksanen IkNV 4 3 7
Anna Virtanen HlS 3 4 7
Sanna Lilja KyRa 1 5 6
Vivian Toivanen KooVee 5 5
Julia Taivaljärvi RaN 5 5
Jutta Jussila TP 5 5
Elli-Noora Kamppuri TP 4 4
Johanna Viilo TP 4 4
Aino Prittinen HlT 4 4
Nella Laurikkala KooVee 3 3
Sonja Julkunen TP 3 3
Milja Heikkilä HauSi 2 1 3
Anri Pohjonen IkNV 2 2

D10RR

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Yht
Vilma Annala KangSK 10 10 10 10 10 9 50
Jutta Nurminen VaHa 9 6 10 9 10 5 9 10 48
Emmi Hakomäki TP 4 8 7 8 8 7 38
Sarianna Pinola RaN 3 9 8 8 6 6 37
Heini Rintanen KangSK 6 9 4 4 4 4 7 8 34
Anni Haanpää TP 7 6 6 1 4 24
Arja Ojanen IkNV 8 7 3 18
Anniina Halonen VaHa 8 3 2 5 18
Hilla Vahvelainen TP 10 7 17
Nea Erkkilä TP 7 9 16
Sini Suontausta KooVee 3 1 2 7 13
Hilda Kukonlehto KangSK 9 3 12
Johanna Moisander KangSK 5 6 1 12
Sofia Niinimäki KyRa 2 9 11
Milja Pohjonen IkNV 5 5 1 11
Silja Järvensivu OrPo 7 3 10
Veera Haavisto KyRa 8 8
Saana Mäntymäki KangSK 5 2 7
Sanna Kujansuu IkNV 6 6
Sanni Kuusinen HlS 6 6
Janette Mansikkamäki KyRa 2 3 1 6
Reetaleena Rissanen KooVee 5 5
Kaisa Haanpää TP 5 5
Ella Karjalainen KangSK 5 5
Ida Eerola KooVee 1 4 5
Mira Kaijanniemi KooVee 4 4
Kiia Isokallio RaN 4 4
Anna Simola LHR 3 3
Tuuli Salmia TarpSu 3 3
Anniina Knuutila KooVee 2 2
Jasmin Arvola OrPo 2 2
Milla Järvinen KangSK 2 2
Venla Heman KangSK 2 2
Jenny Vehkalahti IkNV 1 1
Susanna Suojanen KooVee 1 1
Anne Penttilä HauSi 1 1