Hämeen Cup 2009

Suunnistuskoulu tiedottaa

Lopputulokset.

Viisi parasta kisaa kymmenestä.

Sarjat

10RR, 12, 13, 14

Pisteet:

Voittaja saa 10 pistettä, toinen 9, kolmas 8 jne. Pisteiden laskijana Mikko Laurikkala, Koovee.

  1. la 16.5. Tampere Games, TP
  2. la 23.5. Hela-keskimatka, PirHi, TY
  3. su 31.5. Junnukisat, RaN
  4. ke 3.6. Iltapika, KyRa
  5. to 11.6. Forssa Games, LHR
  6. la 27.6. Tampere Suunnistus, Koovee
  7. ke 15.7. Fin-5, 3. osakilpailu, Renko
  8. la 8.8. VaHa
  9. la 15.8. AM-pitkä, KangSK
  10. la 12.9. HOK, OrPo

H14

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Aleksi Niemi TP 10     10 10 10   10 10 10 50
Lasse-Pekka Lahti KangSK 9 8 10 4 8 7 6 5 9 8 44
Ville Heikkilä HauSi     9 8 9   9 9 6 6 44
Eero Hämäläinen KangSK 6     9 7 9 10       41
Markus Arvola KooVee 8 9 5 3   4 7 6 7 7 38
Tapani Vuorenpää TP 7 10 6 5   9       5 37
Antti Kemppi KangSK     8 7   6 5 7 5   33
Pyry-Santeri Paloposki HlS           5   8 8 9 30
Valtteri Halonen VaHa 1 5 3 2   3 8 4     23
Antti Kallio TP   6 7 6         4   23
Markus Hiiri HauSi   7     6       3 4 20
Joni Halme LHR     4   5   4       13
Arttu Ruusiala TP 5                   5
Mikko Siren TP 4                   4
Vili-Iivari Heikkilä TY 3                   3
Eero Leonsaari KangSK 2                   2
Iko Leppälampi KangSK     2               2
Heikki Severi Saastamoinen HlT                 2   2
Joni Kurri KyRa       1             1
Teemu Saarinen HauSi                 1   1

H13

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Anton Kuukka TP 10 10 9 9 8     9 9 10 48
Justus Laitinen KooVee 9 6 8 7 9 10 10 10 8 9 48
Jere Kommio HlT 8 8 7 10 10   9 8 10 3 47
Jussi Harju TP 7 9 6 8 5     5 4 7 37
Rasmus Niinimäki KyRa 3 7   6 6 8   1 2 2 30
Lassi Markkula KooVee     10     9     1 8 28
Henri Kangasniemi IkNV 6   5     7 7 3     28
Jouni Kleemola HauSi 5     5     8 4   5 27
Oula Järvensivu OrPo               7 6 6 19
Juuso Pajusaari KooVee     4   7   6       17
Tuomas Sainio KangSK     3 2 4 5         14
Jussi Kauppinen ViRuS                 7 4 11
Jalmari Männistö RaN   5 1           3 1 10
Vili-Iivari Heikkilä TY       3   6         9
Lassi Hiiri HauSi         3       5   8
Matias Ijäs TarpSu               6     6
Jussi Rauhala KyRa       4       2     6
Taneli Laine VaHa 4                   4
Arttu Hörkkö TP   4                 4
Joni Mäenpää KooVee         2           2
Ville Kivioja KangSK 2                   2
Markus Hautamäki KooVee     2               2
Tuomas Kaunisto TP       1             1

H12

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Jaakko Skog KooVee 10 9 9 10 9 8 4 7 8 7 47
Eevert Toivonen KangSK 1 7 8 9 10 7 9   9 10 47
Erik Ahola KangSK 9 8 10 1 7   6 9 10 9 47
Eero Jalli LHR   10 5 8 6 10 10 8 5 6 46
Niko Kommio HlT 8 5     8 9 8 10 6   43
Antti Leonsaari KangSK 6   4 6   5     2 8 29
Juuso Järviö HlS   6     3 6 5 6     26
Severi Valkamo KooVee 2   7 7 5 2       4 25
Leevi Pohja KooVee     2 3   1 7 5     18
Juho Elovaara HlS   3     1 4 2 3 3   15
Eero Penttilä HauSi 5             4 1   10
Konsta Puranen KooVee 3       4   3       10
Teemu Eerola TP 7                 2 9
Kiri Huhtanen TP                 7   7
Aleksi Mattila KyRa       5       2     7
Panu Ternola HlS         2         5 7
Viktor Aaltio VaHa   4 3               7
Arttu Malmlund KooVee 4         3         7
Akseli Ketola KooVee     6               6
Jani Nurminen VaHa   2   4             6
Olli Jalonen HlS             1 1 4   6
Aaro Julkunen LHR                   3 3
Taavi Mustajoki TP     1 2             3
Vesa Suonurmi KyRa   1                 1
Antti Kivikko HlS                   1 1

H10RR

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Eetu Pohja KooVee 9 6 10 6 8 4   9 8 10 46
Antti Paasi TP 6 8 9   9 10 9 8   2 45
Mikko Ahola KangSK 10       10       10 9 39
Lasse Viilo TP 8   5 2       10 7 7 37
Teemu Oksanen IkNV 3   7 10   9   5 4 1 35
Vili Mähönen TP 2     7         9 8 26
Atte Reunanen TP 1   4 5 6   7   2   24
Jaakko Kleemola HauSi 7 4   9     2       22
Eemi Konttila KooVee 4 9 1     2   3   4 22
Antti Valorinta PirHi   10         10       20
Santeri Kuusinen HlS         3   5   3 6 17
Jeremias Joutsensaari KangSK           6   4 1 5 16
Miska Saarnijoki TP       8   7         15
Veli-Matti Leivonsalo HauSi   7     7           14
Otso Westerlund KooVee           5 8       13
Atte Mattila KyRa   2         6   5   13
Aapo Puranen KooVee 5 5     2           12
Tiitus Mustajoki TP       3   8         11
Simo Linnainmaa KyRa     8       3       11
Kimmo Kontio KangSK     3     1   7     11
Lauri Ketola KooVee       4         6   10
Juha Lilja TP   3           6     9
Topias Taubert KooVee     6               6
Vertti Laitinen KooVee       1 5           6
Matias Rokka LHR         4           4
Väinö Johansson HlS             4       4
Arttu Vesterinen TP                   4 4
Joel Schüle KooVee           3         3
Joona Lehtinen KangSK     2               2
Aaro Aho VaHa               2     2
Eerik Nurminen KangSK         1           1
Topias Ahola KangSK   1                 1
Elias Mäkelä PälkLu               1     1

D14

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Eliisa Alatalo TP 7 10   6     9 10 8 10 47
Maria Kontoniemi TP 8 9 4 9 7 10 7 8 10 7 46
Ruut Kanko KooVee 9 5 9 7 4 9 10 9 3 2 46
Anna Kotkajuuri KangSK   6 7 1 10 5 8 7 9 8 42
Tanja Moser TP 10 4 10 10 6           40
Petra Huttunen KooVee 6 3 8 4 8 8   3 7   37
Amanda Uusitalo KooVee     3   9 7 3   6 9 34
Kati Aalto RaN 4 8 6 3 5 6 4 6 5 6 32
Eeva Linnainmaa KyRa 5 7 1 8   3 5 4 2 4 29
Elli Nisula KyRa 2 2   5   1 2     5 16
Pia Luomajärvi IkNV 3   2 2 2     5 4   16
Hanna Hakomäki TP     5   3 2   2 1 1 13
Liisa Korpio VaHa             6       6
Tilda Mäenpää KangSK 1         4         5
Satu Syrjänen KyRa                   3 3
Jaana Lahdenniemi SahKu               1     1

D13

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Meikku Rinta-Jouppi TP 10 2 10 3 10 10 10 10 10 9 50
Anna-Reetta Reunanen TP 9 9 9 9   8 8 8 9 10 46
Emmi Santamäki KangSK   8   10 3 7 7   7   39
Salla Saarijärvi TP 7   1 8 1     9 5 6 35
Johanna Viilo TP 6           4 7 8 8 33
Jessika Rolig HauSi   10 8       9     3 30
Marianne Pinola RaN 3 7 4 4 9 2 2 2 4   28
Sanni Suoranta TP 4 5 6   4 9   4     28
Sanna Lilja KyRa   1   2 8 5 6 6     27
Jonna Järvinen KangSK 8 3 3 6 6   3 3   1 26
Tiina Tähtinen RaN     7 1 7 4 1   2 5 25
Vivian Toivanen KooVee 1   2         5 6 7 21
Netta Rajamäki KangSK     5 5 5 3     1 2 20
Jutta Jussila TP 5 6   7             18
Sonja Julkunen TP   4       6         10
Emma Nisula KyRa           1 5     4 10
Minttu Paunu TP         2       3   5
Milla Malmlund KooVee 2                   2
Elise Calonius RaN               1     1

D12

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Iiris Taubert KooVee 10 8 10 8 10 10 10 8 10   50
Sanni Alatalo TP 5 6   10     9 9 9 10 47
Jutta Nurminen VaHa 9 1 9   8   5 2   7 38
Johanna Paasi TP 7 9 6 2 9   6 6 7   38
Anna Virtanen HlS 2 4 7   7 1 8 7   8 37
Siiri Hämäläinen KangSK 1 10 1 9   5 3   8   35
Saara Siren RaN     4 3 6 8   5 6   29
Moona Lehtola KangSK           6   10 5 4 25
Milja Heikkilä HauSi     3 8 5 7 2       25
Maiju Oksanen IkNV     8 6   9         23
Anniina Halonen VaHa 3 7   1     1   3   15
Heini Rintanen KangSK 8   2   4           14
Nella Laurikkala KooVee   5 5     3         13
Anri Pohjonen IkNV 6     5             11
Pirjo Ala-Mäyry KooVee       5 2 4         11
Annika Pajula KangSK           2 7 1     10
Anni Haanpää TP                   9 9
Hilla Toivanen RaN                 2 5 7
Emmi Hakomäki TP                   6 6
Ida-Maria Piminäinen LHR         3         3 6
Kiia Isokallio RaN               4   1 5
Sara Mäkelä KyRa 4                   4
Nea Erkkilä TP             4       4
Vilma Sofia Annala KangSK                 4   4
Elina Kallio TP   3                 3
Aino Prittinen HlT               3     3
Helmi Ylänen KangSK   2                 2
Ronja Kontkanen KangSK                   2 2
Sofia Niinimäki KyRa                 1   1

D10RR

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Hilda Kukonlehto KangSK 10   10 9 10 9   10 8 10 50
Sarianna Pinola RaN 6 10 8 3 8 10 10 8 4 6 46
Ella Skog KooVee 5 8 9 10 9     7 9   45
Veera Haavisto KyRa 7 6 7 8     7   7 1 36
Sanni Kuusinen HlS 8 3   7   5     10 4 34
Tuuli Salmia TarpSu 4   6     6 6 6 3 7 31
Silja Järvensivu OrPo               9 6 9 24
Venla Annala KangSK       5   8   5 5   23
Kaisa Haanpää TP   5 4 4 6     4     23
Anniina Knuutila KooVee   9 5           2 5 21
Anna Simola LHR     4   4 3 8 1     20
Aada Pajula KangSK 3       5 7 3       18
Saara Yli-Hietanen TP           4   3   8 15
Arja Ojanen IkNV   7 2 6             15
Johanna Moisander KangSK   4     7 2     1   14
Inka Mustajoki TP 9   1               10
Mimmu Kokko TarpSu       1     9       10
Jenny Elovaara HlS             5 2     7
Anne Penttilä HauSi   2     3           5
Jenni Kivikko HlS             4       4
Lotta Eerola TP 1                 3 4
Lotta Välkki KooVee           1       2 3
Nea Kytäjä LHR         2           2
Aliina Kivimäki KangSK 2                   2
Ida Kurri KyRa       2             2
Anni Hiiri HauSi         1           1
Elisa Mattila KyRa   1                 1