Hämeen Cup 2010

Suunnistuskoulu tiedottaa

Lopputulokset.

Sarjat

H/D10RR, H/D12, H/D13, H/D14. TR-sarjat eivät ole Cupissa.

Pisteet:

Voittaja saa 10 pistettä, toinen 9, kolmas 8 jne. Viidet parhaat pisteet lasketaan yhteispisteisiin.Tasapisteissä voittaa se, jolla on enemmän 10 pisteen kisoja, enemmän 9 pisteen kisoja jne.

Niissä kilpailuissa, joissa 9- ja 10-vuotiailla on sama rata, tulokset yhdistetään. Sama koskee sarjoja 11 ja 12.

Pisteet laskee Mikko Laurikkala, Koovee (mikko.laurikkala at iki.fi).

Osakilpailut

  1. la 8.5. Oriveden Ponnistus, kansallinen
  2. la 29.5. Hämeenlinnan Suunnistajat, kansallinen
  3. su 6.6. Rasti-Nokia, Junnukisa
  4. su 13.6. Tampereen Pyrintö, Tampere Games
  5. ti 15.6. Lounais-Hämeen Rasti, Forssa Games
  6. ti 22.6. Kangasala SK, TikuTaku-junnusuunnistus
  7. su 25.7. Koovee, Tampere-suunnistus
  8. la 14.8. Kyrös-Rasti, am-pitkä
  9. su 22.8. Tampereen Pyrintö, Hämeen Oravapolkukilpailu
  10. la 4.9. Valkeakosken Haka, Junnusuunnistus

H14

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Anton Kuukka TP 10 10 10 10 10 10 50
Eevert Toivonen KangSK 9 9 8 9 9 8 9 10 10 47
Justus Laitinen Koovee 8 8 7 10 7 10 6 9 9 46
Jere Kommio HlT 5 7 9 8 9 8 9 4 8 43
Lassi Markkula Koovee 3 5 5 7 7 5 7 8 34
Oula Järvensivu OrPo 2 5 6 7 5 7 5 30
Rasmus Niinimäki KyRa 4 4 6 8 6 1 28
Matias Ijäs TarpSu 4 2 3 2 4 7 20
Jussi Harju TP 3 8 6 17
Tuomas Sainio KangSK 6 2 4 3 15
Jussi Kauppinen ViRuS 7 4 1 12
Jouni Kleemola HauSi 6 6 12
Tuomas Kaunisto TP 5 3 4 12
Heikki Arkkila KyRa 3 1 3 3 10
Antti Arkkila KyRa 3 4 2 9
Jalmari Männistö RaN 2 5 7
Ville Kivioja KangSK 1 2 3
Joona Leipijärvi HlS 2 2
Lassi Hiiri HauSi 1 1

H13

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Jaakko Skog Koovee 10 8 10 9 7 8 10 10 9 49
Eero Jalli LHR 9 10 9 6 10 9 9 9 8 47
Leevi Pohja Koovee 6 7 8 10 10 6 2 4 7 42
Antti Leonsaari KangSK 9 2 6 7 8 10 8 42
Panu Ternola KangSK 8 3 6 3 6 7 7 9 37
Juho Elovaara HlS 5 7 5 5 5 5 4 10 32
Severi Valkamo Koovee 7 4 3 4 9 1 6 5 4 31
Eero Penttilä HauSi 2 6 5 8 3 2 7 2 29
Vesa Suonurmi KyRa 5 2 2 4 4 4 2 6 23
Akseli Ketola Koovee 1 4 1 8 14
Pyry Laitinen Koovee 4 2 3 3 12
Antti Kivikko HlS 3 2 1 5 11
Jimi Viita-Aho OrPo 3 7 10
Aleksi Mattila KyRa 8 1 9
Vili Mustonen PirHi 6 6
Jonne Pitkänen TP 3 3 6
Aatu Luomajärvi IkNV 5 5
Paavo Simola LHR 1 1 1 3
Viljo Johansson HlS 1 1

H12

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Erik Ahola KangSK 6 10 10 10 6 10 10 9 6 5 50
Teemu Eerola TP 10 9 7 8 10 10 47
Niko Kommio HlT 5 8 7 1 10 8 6 8 9 10 45
Aaro Julkunen LHR 7 9 6 9 9 8 7 8 8 43
Konsta Puranen Koovee 9 7 8 5 5 7 9 6 7 40
Konsta Pitkänen TP 4 8 4 4 2 7 27
Mikko Kemppi KangSK 2 3 7 5 7 3 25
Eemi Konttila Koovee 3 2 6 9 20
Taavi Mustajoki TP 5 6 4 5 20
Juuso Järviö HlS 6 9 3 18
Mikko Ahola KangSK 8 4 4 16
Jani Nurminen VaHa 4 5 2 3 1 15
Atte Reunanen TP 1 2 4 5 2 14
Arttu Vesterinen TP 6 6
Kiri Huhtanen TP 4 1 1 6
Aaro Aho VaHa 5 5
Eetu Pohja Koovee 4 4
Kalle Mäyränpää HlS 1 3 4
Miska Saarnijoki TP 3 1 4
Jaakko Kleemola HauSi 3 3
Santeri Kuusinen HlS 3 3
Tommi Partanen RaN 3 3
Atte Mattila KyRa 1 2 3
Jeremias Joutsensaari KangSK 1 2 3
Matti Hakola KangSK 2 2
Lasse Viilo TP 2 2
Tuukka Lahtinen TP 1 1

H10RR

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Eetu Pohja Koovee 10 6 6 10 9 10 10 10 50
Lasse Viilo TP 8 10 9 9 10 10 9 8 48
Teemu Oksanen IkNV 8 10 1 8 8 6 6 10 44
Vili Mähönen TP 9 8 8 8 9 42
Akseli Julkunen LHR 9 7 4 5 5 9 7 9 41
Aapo Puranen Koovee 6 3 7 9 6 3 4 8 36
Kimmo Kontio KangSK 7 5 5 2 7 1 2 2 4 28
Mikko Eerola TP 2 4 6 7 8 27
Eerik Nurminen KangSK 5 4 4 7 4 24
Topias Ahola KangSK 7 6 6 4 23
Topias Taubert Koovee 4 2 7 4 17
Vertti Laitinen Koovee 3 1 5 5 14
Eero Rötsä TP 2 5 3 10
Petteri Hakala TP 5 4 9
Antti-Jussi Oksa TarpSu 3 1 5 9
Severi Halonen VaHa 7 7
Joel Schüle Koovee 6 6
Vilhelm Toivonen KangSK 3 2 5
Tommi Schmidt TP 3 3
Antti Rissanen TP 3 3
Lauri Valorinta PirHi 3 3
Tiitus Mustajoki TP 1 1 1 3
Seeti Salonen VaHa 2 2
Vili Silmälä LHR 2 2
Leo Matinheikki TP 2 2
Kasimir Niinimäki KyRa 1 1
Juho Mäkinen LHR 1 1
Matias Suomela KyRa 1 1
Topias Helminen Eräp 1 1
Joonas Väliharju KangSK 1 1
Ville Valio TP 1 1

D14

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Johanna Viilo TP 8 6 10 9 9 10 10 10 7 49
Salla Saarijärvi TP 4 8 5 9 10 3 9 8 9 8 45
Anna-Reetta Reunanen TP 9 10 8 3 6 7 7 6 6 10 44
Meikku Rinta-Jouppi TP 10 9 9 6 7 6 9 7 44
Jessika Rolig HauSi 1 7 10 8 8 5 38
Emmi Santamäki KangSK 7 4 8 4 6 8 7 8 5 38
Jutta Jussila TP 6 7 4 4 3 9 30
Jonna Järvinen KangSK 2 2 4 4 3 10 5 2 6 29
Netta Rajamäki KangSK 5 5 3 5 4 5 3 24
Sonja Julkunen TP 5 3 4 12
Sanna Lilja KyRa 2 5 4 11
Marianne Pinola RaN 3 6 1 10
Minttu Paunu TP 1 7 8
Tiina Tähtinen RaN 3 1 2 2 8
Emma Nisula KyRa 2 2 4
Milla Malmlund Koovee 3 3
Sanni Suoranta TP 2 2
Milla Moilanen VaHa 2 2
Elise Calonius RaN 1 1
Elli-Noora Kamppuri TP 1 1

D13

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Iiris Taubert Koovee 10 10 10 6 8 8 10 10 10 50
Moona Lehtola KangSK 9 8 9 10 10 6 8 6 46
Sanni Alatalo TP 8 9 8 9 8 42
Siiri Hämäläinen KangSK 6 5 5 9 10 9 6 7 41
Maiju Oksanen IkNV 7 6 3 9 9 2 9 40
Saara Siren RaN 2 7 8 2 3 4 5 10 34
Johanna Paasi TP 3 5 7 7 4 7 4 30
Milja Heikkilä HauSi 2 7 4 3 7 4 6 28
Anna Virtanen HlS 2 3 5 2 7 1 8 25
Nella Laurikkala Koovee 3 4 6 2 9 24
Anri Pohjonen IkNV 1 6 8 5 20
Hilla Toivanen RaN 4 1 1 6 1 13
Helmi Ylänen KangSK 5 5 10
Susanna Oksanen KangSK 2 7 9
Pirjo Ala-Mäyry Koovee 2 1 5 8
Ida-Maria Piminäinen LHR 4 3 7
Sannimaari Paavola TY 4 3 7
Aino Uusi-Marttila KangSK 5 1 6
Varpu Aho VaHa 3 3
Mira Turunen LHR 1 1
Aino Prittinen HlT 1 1

D12

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Vilma Annala KangSK 9 9 9 10 10 10 10 10 9 50
Jutta Nurminen VaHa 3 8 6 5 7 7 10 10 42
Anni Haanpää TP 6 10 3 4 9 5 7 9 5 4 41
Heini Rintanen KangSK 5 9 8 8 5 7 7 39
Emmi Hakomäki TP 7 10 7 9 4 3 37
Salla Pitkänen TP 2 8 3 8 9 30
Kiia Isokallio RaN 2 8 4 4 3 6 6 6 30
Ronja Kontkanen KangSK 2 4 1 8 6 8 28
Johanna Moisander KangSK 10 6 7 4 27
Anniina Halonen VaHa 8 5 6 19
Ella Skog Koovee 1 7 6 5 19
Silja Järvensivu OrPo 4 2 9 15
Anu Vainionpää HlS 7 3 1 2 13
Miina Rautakorpi KangSK 1 6 2 9
Eveliina Piippo KangSK 8 8
Susanna Suojanen Koovee 3 4 7
Sonja Laasonen TP 5 5
Nea Erkkilä TP 5 5
Hilda Kukonlehto KangSK 5 5
Sarianna Pinola RaN 4 4
Milla Järvinen KangSK 4 4
Heidi Kangasniemi IkNV 3 3
Carita Hautamäki Koovee 3 3
Ella Karjalainen KangSK 1 2 3
Anna Simola LHR 2 2
Milla Valio TP 1 1
Annika Pajula KangSK 1 1
Hilla Vahvelainen TP 1 1

D10RR

NimiSeura 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Yht
Hilda Kukonlehto KangSK 10 10 10 10 10 9 10 10 10 50
Veera Haavisto KyRa 9 7 8 9 10 9 9 8 46
Sanni Kuusinen HlS 6 4 8 4 8 9 8 10 43
Saara Yli-Hietanen TP 2 6 9 9 8 7 9 42
Lotta Eerola TP 5 9 6 4 8 4 5 33
Kaisa Haanpää TP 8 5 7 7 2 6 33
Lotta Välkki Koovee 8 5 1 1 6 6 1 1 7 32
Venla Annala KangSK 7 4 6 3 5 25
Aada Pajula KangSK 7 6 8 21
Inka Mustajoki TP 3 3 3 7 2 18
Aino Ristimäki KalvKe 1 7 5 2 15
Tessa Salmia TarpSu 4 4 6 14
Maria Märkälä TP 7 4 11
Emmi Kortteinen Koovee 5 5 10
Heta Virtanen HlS 2 3 3 8
Tuuli Uusitalo OrPo 1 5 1 7
Sanni Prittinen HlT 6 6
Anniina Tuominen TP 2 4 6
Anna Kopra HlS 5 5
Anne Penttilä HauSi 2 3 5
Essi Metsälä KalvKe 3 2 5
Marja Kaleva LHR 4 4
Hanna Ahola KangSK 3 3
Meiju Lehtinen HauSi 3 3
Fanny Kukonlehto KangSK 2 2
Saana Kuusinen HlS 2 2
Tuuli Tiitola KangSK 1 1 2
Helena Halkosaari LHR 1 1